Blog o klimatach

Ja nie chce dawac niczego między krokwie, chcę dać jedna warswę na krokwie. Nie zależy mi na tym by blacha byla obustronnie, chce dac krokwie na to deski pioro- wpust i ociepelnie i wykończenie. Jak masz jakiś link do producenta blachy z rdzeniem ~200 mm to poproszę. Wszystkie jakie widze to max 150mm. Ależ oczywiście, że tak. Wszystko zostanie przeliczone i zweryfikowane przez projektanta.Ale dobrze wiesz, że z nimi to ciężka sprawa. Są zapatrzeni w standardowe schematy i takich "niekonwencjonalnych" rozwiązań nie są w stanie zrozumieć a tym bardziej zaprojektować jeśli im się nie wytłumaczy jak "krowie na rowie". Wolę z Wami taki temat przedyskutować, bo tutaj jest wiele osób kreatywnych. Przyznaję, że ty do takich osób należysz , bo twój pomysł z osadzeniem samych pakietów szybowych w warstwie izolacji jest dla mnie rewelacyjnym pomysłem! Pomyśl sobie jak ja coś takiego powiem projektantowi a później kier. budowyPropozycja z allegro również ciekawa i sporo tańsza od tego co ja pokazałemknij, aby edytować treść..Wracając jeszcze do tego wątku w kontekście mostka termicznego przez krokwie.
Zastanawiam się po co wypuszczać krokwie poza obrys budynku/ściany? W przypadku krycia płytami warstwowymi krokwi nie trzeba wystawiać, bo płyta ma zarówno podbitkę (płyty warstwowe kryte blachą dwustronnie) jaki i możliwość przykręcenia rynny bezpośrednio do tej płyty.Jeśli nie wystawiamy krokwi na zewnątrz to lecimy styro 30cm ze ściany do samej góry i łączymy z izolacją z płycie warstwowej. Mamy zachowaną ciągłość izolacji i brak mostka termicznego w postaci wystawionych krokwi..

elektrownia

2014-02-15 22:53:19, komentarzy: 0

Budowa nowych bloków energetycznych w Elektrowni Opole to największa inwestycja przemysłowa w Polsce po 1989 r. - podkreślił premier Donald Tusk podczas uroczystej inauguracji rozbudowy elektrowni. Dodał, że inwestycja jest kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego. W 2013 roku, kolejnym roku inwestycji Niemiec w OZE, zainstalowano w Niemczech ponad 3 GW mocy w panelach fotowoltaicznych. Razem mają już ponad 35GW z energii słonecznej. Rozumiesz Tusku, co to znaczy? Czy twoja główka pojmuje, że epoka węgla się kończy? Rozumiesz i wiesz, co to jest 3GW, czy jednak rozum takiego, jak ty prostaka to nie trawi? Bardzo slusznie, w Polsce mamy duze zasoby wegla wiec warto inwestowac w parowe turbiny, do tego zbudujemy elektrownie atomowa plus unowoczesnianie i wymiana starych i powinnismy wyjsc na prosta. Poza tym wiecej dostawcow to mniejsze ceny dla odbiorcow, wiec tylko sie cieszyc. o wszystko jest jak zwykle ciekawe choć mało skomplikowane... treść raportu podpisanego w kwietniu 2013r: Zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. ("PGE") informuje, że 4 kwietnia 2013 r. Zarząd PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. (spółki zależnej PGE) podjął decyzję o zamknięciu zadania inwestycyjnego "Projekt Opole II" polegającego na budowie nowych bloków nr 5 i 6 opalanych węglem kamiennym w Oddziale Elektrownia Opole. Zmiany na rynku energetycznym oraz w otoczeniu makroekonomicznym ograniczyły efektywność ekonomiczną tej inwestycji dla PGE. no ale na wszystko jest jakiś sposób wobec tego w grudniu 2013r stało się to co było do przewidzenia ponieważ media informowały o różnicy zdań między Krzysztofem Kilianem -prezesem który podpisał raport a premierem Donaldem Tuskiem co do rozbudowy elektrowni Opole decyzją zarządu   powołano nowego prezesa, człowieka który Donaldowi jedno stanowisko już w karierze zawdzięczał Najpierw Polacy podnieśli kraj ze zgliszczy, potem Polacy budowali fabryki, Polacy nimi zarządzali, Polacy byli zatrudniali i produkowali a nie montowali polskie towary, byli zatrudniani po 8 godzin dziennie na umowach o pracę z pełnym zabezpieczeniem socjalnym, na wakacje jeździli nad polskie morze lub w polskie góry, przyszli styropianowcy zwani dzisiaj kombatantami i wszystko roz....... teraz Polacy są na łasce zachodnich koncernów (wszystko co polskie rozkradziono, zburzono fabryki a atrakcyjne działki sprzedano za łapówki deweloperom) i się cieszą jak dostaną dorywczą pracę na umowę - zlecenie bez urlopów czy ubezpieczenia za minimalną krajową, na chińskim telewizorze jedząc czipsy z biedronki oglądają ekspertów, którzy twierdzą, że umowy o pracę to przeżytek i liczy się elastyczność zatrudnienia. co ciekawe Polacy sami sobie zgotowali ten los

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW