Blog o klimatach

Ja nie chce dawac niczego między krokwie, chcę dać jedna warswę na krokwie. Nie zależy mi na tym by blacha byla obustronnie, chce dac krokwie na to deski pioro- wpust i ociepelnie i wykończenie. Jak masz jakiś link do producenta blachy z rdzeniem ~200 mm to poproszę. Wszystkie jakie widze to max 150mm. Ależ oczywiście, że tak. Wszystko zostanie przeliczone i zweryfikowane przez projektanta.Ale dobrze wiesz, że z nimi to ciężka sprawa. Są zapatrzeni w standardowe schematy i takich "niekonwencjonalnych" rozwiązań nie są w stanie zrozumieć a tym bardziej zaprojektować jeśli im się nie wytłumaczy jak "krowie na rowie". Wolę z Wami taki temat przedyskutować, bo tutaj jest wiele osób kreatywnych. Przyznaję, że ty do takich osób należysz , bo twój pomysł z osadzeniem samych pakietów szybowych w warstwie izolacji jest dla mnie rewelacyjnym pomysłem! Pomyśl sobie jak ja coś takiego powiem projektantowi a później kier. budowyPropozycja z allegro również ciekawa i sporo tańsza od tego co ja pokazałemknij, aby edytować treść..Wracając jeszcze do tego wątku w kontekście mostka termicznego przez krokwie.
Zastanawiam się po co wypuszczać krokwie poza obrys budynku/ściany? W przypadku krycia płytami warstwowymi krokwi nie trzeba wystawiać, bo płyta ma zarówno podbitkę (płyty warstwowe kryte blachą dwustronnie) jaki i możliwość przykręcenia rynny bezpośrednio do tej płyty.Jeśli nie wystawiamy krokwi na zewnątrz to lecimy styro 30cm ze ściany do samej góry i łączymy z izolacją z płycie warstwowej. Mamy zachowaną ciągłość izolacji i brak mostka termicznego w postaci wystawionych krokwi..

OFE

2013-11-03 20:33:23, komentarzy: 0

OFE to niby inwestucja na starość lecz ja nie znam lepszej inwestycji jak inwestycja w następne pokolenie czyli w nasze dzieci.
Przekazanie składek do OFE to tak, jak oddanie dziecka obcemu na wychowanie, ponoszenie kosztów jego utrzymania nie mając żadnego pojęcia na kogo to dziecko wyrośnie.
Powierzanie pieniędzy „obcemu” ma sens jedynie wtedy, gdy zagwarantuje on, iż z tych pieniedzy pobuduje np. nowa fabryka, która da pracę iluś tam tysiacom ludzi aby mogli dla siebie i emerytów wytworzyć to co jest potrtzebne.
Obecna zaś sytuacja przypomina powierzenie swego losu hazardziscie – jak mu się poszczęści to i nam coś skapnie a jak nie, to dupa …

To nie jest żadna nacjonalizacja, a tylko likwidacja złodziejskiego procederu, polegającego na zmuszaniu Polaków do wpłacania części swych dochodów na konto prywatnych, na ogół zagranicznych firm. OFE były zresztą od początku niezgodne z Konstytucją RP, która wyraźnie zakazuje zmuszania obywateli RP do płacenia haraczu prywatnym firmom – np. art. 76: Władze publiczne chronią konsumentów, użytkowników i najemców przed działaniami zagrażającymi ich zdrowiu, prywatności i bezpieczeństwu oraz przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi.
Nie ma więc szans na żadne odszkodowania dla właścicieli OFE. Równie dobrze można by podać do Trybunału Konstytucyjnego czy też do innego np. międzynarodowego trybunału rząd RP za to, że zamknął on Amber Gold, czyli piramidę finansowa w stylu OFE, tyle, że dobrowolną.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW