Blog o klimatach

Ja nie chce dawac niczego między krokwie, chcę dać jedna warswę na krokwie. Nie zależy mi na tym by blacha byla obustronnie, chce dac krokwie na to deski pioro- wpust i ociepelnie i wykończenie. Jak masz jakiś link do producenta blachy z rdzeniem ~200 mm to poproszę. Wszystkie jakie widze to max 150mm. Ależ oczywiście, że tak. Wszystko zostanie przeliczone i zweryfikowane przez projektanta.Ale dobrze wiesz, że z nimi to ciężka sprawa. Są zapatrzeni w standardowe schematy i takich "niekonwencjonalnych" rozwiązań nie są w stanie zrozumieć a tym bardziej zaprojektować jeśli im się nie wytłumaczy jak "krowie na rowie". Wolę z Wami taki temat przedyskutować, bo tutaj jest wiele osób kreatywnych. Przyznaję, że ty do takich osób należysz , bo twój pomysł z osadzeniem samych pakietów szybowych w warstwie izolacji jest dla mnie rewelacyjnym pomysłem! Pomyśl sobie jak ja coś takiego powiem projektantowi a później kier. budowyPropozycja z allegro również ciekawa i sporo tańsza od tego co ja pokazałemknij, aby edytować treść..Wracając jeszcze do tego wątku w kontekście mostka termicznego przez krokwie.
Zastanawiam się po co wypuszczać krokwie poza obrys budynku/ściany? W przypadku krycia płytami warstwowymi krokwi nie trzeba wystawiać, bo płyta ma zarówno podbitkę (płyty warstwowe kryte blachą dwustronnie) jaki i możliwość przykręcenia rynny bezpośrednio do tej płyty.Jeśli nie wystawiamy krokwi na zewnątrz to lecimy styro 30cm ze ściany do samej góry i łączymy z izolacją z płycie warstwowej. Mamy zachowaną ciągłość izolacji i brak mostka termicznego w postaci wystawionych krokwi..

Otwarty biznes

2013-11-03 20:32:21, komentarzy: 0

Doświadczenie z prowadzenia kiosku z gazetami przydać się może najwyżej na szczeblu gminy, podobnie jak doświadczenie z kierowania supermarketem może się przydać najwyżej na szczeblu powiatu, a doświadczenie z kierowania centrum handlowym może się przydać najwyżej na szczeblu województwa. Do kierowania całym państwem, to trzeba mieć zaś doświadczenie co najmniej z kierowania np. ogólnokrajową siecią hipermarketów. A poza tym, to zgoda co do tego, że prywatyzacja emerytur za (nie)rządów Buzka i Krzaklewskiego była jednym wielkim błędem, albowiem chodziło w niej nie o to, aby emerytury były wyższe, ale aby skierować składki emerytalne do sektora prywatnego. OFE to jest wręcz rozbój w biały dzień, gdyż ludzie zostali w ten sposób zmuszeni do przekazywania części swoich zarobków prywatnym firmom, ale tylko tym, które otrzymały od polityków (na pewno nie za darmo) licencję na pobieranie tego haraczu. A to przecież nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem! 

patologii społecznych nie zlikwiduje się karami, nawet najbardziej surowymi, gdyż trzeba je zwalczać u źródła, a nie koncentrować się, jak dziś, na walce z ich skutkami.. Przecież w USA za zabójstwo grozi w większości stanów kara śmierci, a mimo to Amerykanie wciąż siebie na wzajem mordują. Podobnie jest też np. z narkotykami – handel nimi kwitnie wręcz w krajach muzułmańskich, pomimo, iż tam można dostać karę śmierci za samo ich posiadanie. Tak samo jest też z terroryzmem – w Wielkiej Brytanii istnieją od dawna doskonale wyszkolone i doskonale wyposażone oddziały antyterrorystyczne, a mimo tego wciąż tam wybuchają bomby podkładane przez różne tajne organizacje – do niedawna przez bojowników o wolność Irlandii Północnej, a dziś także przez bojowników reprezentujących inne interesy, ale zawsze będące w konflikcie z interesami władców Zjednoczonego Królestwa.
Tak więc terroryzm zlikwidować można tylko eliminując jego przyczyny, np. dominację jednego narodu nad innym, jednej rasy nad inną, jednej religii nad inną czy też wreszcie (last but not least) jednej klasy nad inną. Podobnie można też usunąć przyczynę olbrzymiej większości przestępstw, w tym i morderstw, legalizując handel narkotykami, jako iż to delegalizacja narkotyków jest dziś powodem olbrzymiej większości przestępstw – od kradzieży, nawet po zabójstwa. Precedensy przecież już są, i to od dawna, np. legalny handel środkami antybólowymi i nasennymi, alkoholem oraz papierosami! Niestety, ale w delegalizacji narkotyków zainteresowani są przecież najbardziej tzw. stróże porządku publicznego, którzy od dawna de facto kontrolują ten handel, czerpiąc z tej kontroli olbrzymie profity, a politycy udają, że tego nie widzą. Oni wolą robić ruchy pozorne, np. dzieląc się na dwie partie, praktycznie z tym samym programem, ale udające walkę między sobą, aby zająć tą pozorną walką pospólstwo czyli inaczej lud. W Polsce więc mamy PO i PiS, w Niemczech CDU/CSU i SPD, w W. Brytanii torysów i lejburzystów, a w USA republikanów (GOP) i demokratów, choć tak naprawdę, to wszystkie w/w partie mają praktycznie ten sam program, a różnią się one od siebie głównie składem osobowym.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW