Blog o klimatach

Ja nie chce dawac niczego między krokwie, chcę dać jedna warswę na krokwie. Nie zależy mi na tym by blacha byla obustronnie, chce dac krokwie na to deski pioro- wpust i ociepelnie i wykończenie. Jak masz jakiś link do producenta blachy z rdzeniem ~200 mm to poproszę. Wszystkie jakie widze to max 150mm. Ależ oczywiście, że tak. Wszystko zostanie przeliczone i zweryfikowane przez projektanta.Ale dobrze wiesz, że z nimi to ciężka sprawa. Są zapatrzeni w standardowe schematy i takich "niekonwencjonalnych" rozwiązań nie są w stanie zrozumieć a tym bardziej zaprojektować jeśli im się nie wytłumaczy jak "krowie na rowie". Wolę z Wami taki temat przedyskutować, bo tutaj jest wiele osób kreatywnych. Przyznaję, że ty do takich osób należysz , bo twój pomysł z osadzeniem samych pakietów szybowych w warstwie izolacji jest dla mnie rewelacyjnym pomysłem! Pomyśl sobie jak ja coś takiego powiem projektantowi a później kier. budowyPropozycja z allegro również ciekawa i sporo tańsza od tego co ja pokazałemknij, aby edytować treść..Wracając jeszcze do tego wątku w kontekście mostka termicznego przez krokwie.
Zastanawiam się po co wypuszczać krokwie poza obrys budynku/ściany? W przypadku krycia płytami warstwowymi krokwi nie trzeba wystawiać, bo płyta ma zarówno podbitkę (płyty warstwowe kryte blachą dwustronnie) jaki i możliwość przykręcenia rynny bezpośrednio do tej płyty.Jeśli nie wystawiamy krokwi na zewnątrz to lecimy styro 30cm ze ściany do samej góry i łączymy z izolacją z płycie warstwowej. Mamy zachowaną ciągłość izolacji i brak mostka termicznego w postaci wystawionych krokwi..

paliwo

2014-05-15 21:42:43, komentarzy: 0

Tankując zawsze dostaje się paragon lub fakturę, na podstawie której opłaca się w kasie kwotę zawierającą koszt paliwa i wszystkich podatków. Kupujący paliwo na stacji nie odpowiada za podatki sprzedawcy czy właściciela stacji benzynowej! To tak jakby pasażerowie autobusu mieli płacić mandaty za kierowcę! Co to za bzdura! Co wy za bzdury ludziom od rana wypisujecie!? Za to duze stacje kreca walki na zle ustawionych licznikach w dystrybutorach. Przyklad: Shell w Olesnicy, kolo Biedronki przy wylocie na Warszawe, pompa nr 4 (olej napedowy). Do 10 litrowego kanistra udalo mi sie zmiescic 12.5 litra paliwa . Mam go od 5 lat, regularnie uzywam w calej Europie i jeszcze nigdy nie weszlo do niego wiecej niz 11.5 litra "pod korek" poliwęglan . Policzmy: sredniej wielkosci auto bak 60 litrow. Do rezerwy powiedzmy 55 litrow. Czyli stacja przekreca jednego kierowce na okolo 5 litrow, co daje jej zysk ok 26 zl (w zaleznosci od ceny paliwa). Ile osob dziennie tankuje przy takim dystrybutorze, 100? No to juz mamy 2600zl na dzien. Razy 365 dni w roku i jest okragla sumka 949 tysiecy. Z jednego dystrybutora. I po co tu sie bawic w lewe paliwo? Za to duze stacje kreca walki na zle ustawionych licznikach w dystrybutorach. Przyklad: Shell w Olesnicy, kolo Biedronki przy wylocie na Warszawe, pompa nr 4 (olej napedowy). Do 10 litrowego kanistra udalo mi sie zmiescic 12.5 litra paliwa. Mam go od 5 lat, regularnie uzywam w calej Europie i jeszcze nigdy nie weszlo do niego wiecej niz 11.5 litra "pod korek". Policzmy: sredniej wielkosci auto bak 60 litrow. Do rezerwy powiedzmy 55 litrow. Czyli stacja przekreca jednego kierowce na okolo 5 litrow, co daje jej zysk ok 26 zl (w zaleznosci od ceny paliwa). Ile osob dziennie tankuje przy takim dystrybutorze, 100? No to juz mamy 2600zl na dzien. Razy 365 dni w roku i jest okragla sumka 949 tysiecy. Z jednego dystrybutora. I po co tu sie bawic w lewe paliwo?

Tagi wpisu: paliwo, poliwęglan
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW