Blog o klimatach

Ja nie chce dawac niczego między krokwie, chcę dać jedna warswę na krokwie. Nie zależy mi na tym by blacha byla obustronnie, chce dac krokwie na to deski pioro- wpust i ociepelnie i wykończenie. Jak masz jakiś link do producenta blachy z rdzeniem ~200 mm to poproszę. Wszystkie jakie widze to max 150mm. Ależ oczywiście, że tak. Wszystko zostanie przeliczone i zweryfikowane przez projektanta.Ale dobrze wiesz, że z nimi to ciężka sprawa. Są zapatrzeni w standardowe schematy i takich "niekonwencjonalnych" rozwiązań nie są w stanie zrozumieć a tym bardziej zaprojektować jeśli im się nie wytłumaczy jak "krowie na rowie". Wolę z Wami taki temat przedyskutować, bo tutaj jest wiele osób kreatywnych. Przyznaję, że ty do takich osób należysz , bo twój pomysł z osadzeniem samych pakietów szybowych w warstwie izolacji jest dla mnie rewelacyjnym pomysłem! Pomyśl sobie jak ja coś takiego powiem projektantowi a później kier. budowyPropozycja z allegro również ciekawa i sporo tańsza od tego co ja pokazałemknij, aby edytować treść..Wracając jeszcze do tego wątku w kontekście mostka termicznego przez krokwie.
Zastanawiam się po co wypuszczać krokwie poza obrys budynku/ściany? W przypadku krycia płytami warstwowymi krokwi nie trzeba wystawiać, bo płyta ma zarówno podbitkę (płyty warstwowe kryte blachą dwustronnie) jaki i możliwość przykręcenia rynny bezpośrednio do tej płyty.Jeśli nie wystawiamy krokwi na zewnątrz to lecimy styro 30cm ze ściany do samej góry i łączymy z izolacją z płycie warstwowej. Mamy zachowaną ciągłość izolacji i brak mostka termicznego w postaci wystawionych krokwi..

święto

2014-01-02 20:20:32, komentarzy: 0

Jednym z najbardziej nielubianych dni w roku był niegdyś 1 Maja – Święto Klasy Robotniczej, kiedy to byliśmy zmuszani do uczestnictwa w bomastycznych pochodach pod karą odebrania premii kwartalnej – ja straciłam kiedyś do końca roku premie eksportową z powodu nieobecności – jestem kombatantem!, ale się o przywileje nie upominam z powodu tej dotkliwej i wymiernej straty.
Współcześnie pracownicy różnych korporacji – mam na bieżąco podgląd – są przymuszani do udziału w przeróżnych spotkaniach integracyjnych, kilka razy w roku.
Na tych spotkaniacch się je, pije i zabawia w przeróżne gry i konkursy; wszyscy mają się zaprzyjaźniać, poznawać wzajemnie i być bardzo happy i trendy!
No i obowiązkowo! wiosną jajeczko, zimą opłatek – bo przecież wszyscy pracownicy, to jedna szczęśliwa rodzina i należy dawać temu wyraz… edna z Wigilii u mnie przerodziła się w tańczące party. To była jedna z nalepszych i najzabawniejszych Wigilii, jaką pamiętam. Owszem, skonsumowaliśmy pozycjonowanie, co trzeba, ale tamy tradycji puściły dość szybko, zaś mieszanka narodowości sprzyjała opcji tanecznej. Bo tu, gdzie mieszkam, Wigilia (zaczynająca się ok 23-ej) to w sumie wielkie party rodzinne. Co kraj, to obyczaj, co wcale nie oznacza, że trzeba kurczowo trzymać się własnych. 

Trochę Ci zazdroszczę bo tu nudy jak flaki z olejem. Tyle buntu co brudu za paznokciem. W wigiliach zakładowych nie chcą co najwyżej brać udziału w pozycjonowaniu. Albo listów episkopatu o gender słuchać.
Miałem okazję poznać przelotnie hamburskich anarchistów i starych punków. Sympatyczni faceci. I do wypitki i do wybitki – jak dziś się przytrafiło.
W Portugalii poznałem też hamburskiego punka. Mowił, że nienawidzi Niemiec i na południu mu lepiej. Już kilka lat się włóczył po Hiszpanii i Portugalii. Miał starą wyleniałą sukę z czerwonymi oczami – chyba ślepą. Ale bardzo pozycjonowanie Warszawa ją kochał. Nawet wino jej do lizania na dłoni podawał.
Fajne to Twoje miasto.

Tagi wpisu: wigilia, gra
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW