Blog o klimatach

Ja nie chce dawac niczego między krokwie, chcę dać jedna warswę na krokwie. Nie zależy mi na tym by blacha byla obustronnie, chce dac krokwie na to deski pioro- wpust i ociepelnie i wykończenie. Jak masz jakiś link do producenta blachy z rdzeniem ~200 mm to poproszę. Wszystkie jakie widze to max 150mm. Ależ oczywiście, że tak. Wszystko zostanie przeliczone i zweryfikowane przez projektanta.Ale dobrze wiesz, że z nimi to ciężka sprawa. Są zapatrzeni w standardowe schematy i takich "niekonwencjonalnych" rozwiązań nie są w stanie zrozumieć a tym bardziej zaprojektować jeśli im się nie wytłumaczy jak "krowie na rowie". Wolę z Wami taki temat przedyskutować, bo tutaj jest wiele osób kreatywnych. Przyznaję, że ty do takich osób należysz , bo twój pomysł z osadzeniem samych pakietów szybowych w warstwie izolacji jest dla mnie rewelacyjnym pomysłem! Pomyśl sobie jak ja coś takiego powiem projektantowi a później kier. budowyPropozycja z allegro również ciekawa i sporo tańsza od tego co ja pokazałemknij, aby edytować treść..Wracając jeszcze do tego wątku w kontekście mostka termicznego przez krokwie.
Zastanawiam się po co wypuszczać krokwie poza obrys budynku/ściany? W przypadku krycia płytami warstwowymi krokwi nie trzeba wystawiać, bo płyta ma zarówno podbitkę (płyty warstwowe kryte blachą dwustronnie) jaki i możliwość przykręcenia rynny bezpośrednio do tej płyty.Jeśli nie wystawiamy krokwi na zewnątrz to lecimy styro 30cm ze ściany do samej góry i łączymy z izolacją z płycie warstwowej. Mamy zachowaną ciągłość izolacji i brak mostka termicznego w postaci wystawionych krokwi..

tworzywa

2014-03-03 23:05:02, komentarzy: 0

Wilo uważam za pompy które sa mniej żywotne od Grundfosa czy choćby Leszna które są tańsze (mają inny typ łożysk mniej trwałych).Po za tym ta pompa sama nie ustawia przepływu względem oporów instalacji... tylko trzeba ją ustawić .
Elektro-zawory nie są dobrym pomysłem ze względu na duże różnice w oporach przepływu,co spowoduje w początkowej fazie "granie instalacji " w obiegach otwartych,a w efekcie końcowym doprowadzi do przegrzewania wymiennika kotła,a nie o to chyba chodzi przy kotle kondensacyjnym :) .Można by było się pokusić o zawór różnicowy z poliamidu pomiędzy kolektorem powrotnym a zasilającym ,lecz jest to w tym konkretnym wypadku półśrodek .Co do "oszczędności" ,to co będzie oszczędniejsze ? Praca 5 pomp , czy 2-ch i nie zachowanie pracy kotła w punkcie jego najwyższej sprawności?Kocioł w tym wypadku będzie pracował na o wiele wyższym czynniku zasilającym ze względu na różne opory chwilowe w obiegu.Co do zaworu 3-drogowego jest to pięta ahillesowa każdego kotła 2 f to co proponujesz? to co narysowałem to moj pomysl, to co zaproponował wykonawca : pompy zamiast elektrozaworów - zauważ tez ze sam termet sprzedaje modół wielostrefowy który dokładnie tak jest skonfigurowany, jedyny problem to koszt tego modułu i ze jest tylko jeden zestaw nie ma możliwosci dobrania sobie do potrzeb. a w zestawie jet strefa na podłogówke i na grzejniki a umnie na wszystkie obwody sa grzejniki z polipropylenu  

tak lokal wynajmuję - widzisz geneza inwestycji w całkowicie nowa instalację jest taka ze miałem wcześniej grawitacyjna instalacje na żeliwnych grzejnikach ale ponieważ jakieś 25 lat temu rozbudowano odrobinę budynek przestała prawidłowo działać pomimo zastosowania pompy w obiegu ( piec był zwykły na węgiel a byly piony z plexi  które nie dogrzewały a inne z kolei za dużo. ) i skończyło się na wymianie całości i nowej instalacji.
a skoro mam nowa instalację to chce mieć możliwość regulacji
problemem było tez to iż lokal był często niedogrzany w czasie eksploatacji a przegrzany w czasie gdy był zamknięty.

teraz oczywiście nie mam pionów tak jak było w grawitacyjnej tylko obwody oddzielnie na każde piętro.

co do zaworu nadal nie rozumiesz te zawory z linka pobierają tylko i wyłącznie w celu nastawy położenia zaworu- siłownik jest zasilany w momencie swojej "pracy" kiedy przestaje pracować nie pobiera energii.

1) Dodawanie pompy w szereg z pompą kotła to parodia systemu CO ;
2) Stosowanie rozdzielacza zupełnie nieuzasadnione, chyba że w planach jest modernizacja poszczególnych części instalacji ;
3) Zawór sterowany elektrycznie także pobiera prąd i jest zbędny ;
4) Termostaty grzejnikowe są także produkowane w wersji elektronicznej z programatorem tygodniowym (zasilane bateriami) i koszt ich od około 60 zł ;
5) Zastosowanie sprzęgła obniży sprawność układu więc podniesie koszty ogrzewania

To ile pionów będzie nie ma znaczenia (zależy od konstrukcji budynku i rozmieszczenia grzejników). Ja mam u siebie 4-ry piony i jedną pompę na kocioł.
Zawór nawet jeśli pobiera mało energii to pobiera , co jest zbędne.
Najefektywniej jest sterować temperaturą czasowo dla każdego pomieszczenia oddzielnie a to właśnie zapewniają te głowice termostatyczne z programowaniem.
Każda termogłowica programowalna (i ta za 60 zł i ta za 250 zł) kiedyś (w niedalekiej przyszłości) się zwróci jeśli zostanie prawidłowo zaprogramowana i użytkowana.
To jaką wybierzesz zależy od tego jakie funkcje dodatkowe ma (np. zabezpieczenie przed nieuprawnioną zmianą ustawień).

.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW