Blog o klimatach

Ja nie chce dawac niczego między krokwie, chcę dać jedna warswę na krokwie. Nie zależy mi na tym by blacha byla obustronnie, chce dac krokwie na to deski pioro- wpust i ociepelnie i wykończenie. Jak masz jakiś link do producenta blachy z rdzeniem ~200 mm to poproszę. Wszystkie jakie widze to max 150mm. Ależ oczywiście, że tak. Wszystko zostanie przeliczone i zweryfikowane przez projektanta.Ale dobrze wiesz, że z nimi to ciężka sprawa. Są zapatrzeni w standardowe schematy i takich "niekonwencjonalnych" rozwiązań nie są w stanie zrozumieć a tym bardziej zaprojektować jeśli im się nie wytłumaczy jak "krowie na rowie". Wolę z Wami taki temat przedyskutować, bo tutaj jest wiele osób kreatywnych. Przyznaję, że ty do takich osób należysz , bo twój pomysł z osadzeniem samych pakietów szybowych w warstwie izolacji jest dla mnie rewelacyjnym pomysłem! Pomyśl sobie jak ja coś takiego powiem projektantowi a później kier. budowyPropozycja z allegro również ciekawa i sporo tańsza od tego co ja pokazałemknij, aby edytować treść..Wracając jeszcze do tego wątku w kontekście mostka termicznego przez krokwie.
Zastanawiam się po co wypuszczać krokwie poza obrys budynku/ściany? W przypadku krycia płytami warstwowymi krokwi nie trzeba wystawiać, bo płyta ma zarówno podbitkę (płyty warstwowe kryte blachą dwustronnie) jaki i możliwość przykręcenia rynny bezpośrednio do tej płyty.Jeśli nie wystawiamy krokwi na zewnątrz to lecimy styro 30cm ze ściany do samej góry i łączymy z izolacją z płycie warstwowej. Mamy zachowaną ciągłość izolacji i brak mostka termicznego w postaci wystawionych krokwi..

Klimaty jakie znamy i jakich nie znamy

2013-11-03 20:28:07, komentarzy: 1

wszystkie te ruchy wzorowane są na teoriach i praktyce amerykańskiego neoliberalizmu w wydaniu Tea Party, która ciągle jest w PL wzorem. Podsumuję to określeniem, że chodzi o każdy rodzaj „Walki z..” z walką o pokój w wydaniu PZPR również (konik polskich rencistów walczących tu o dowartościowanie swojego przegranego życia). Od kilkunastu lat żyjemy w atmosferze „walki z narkotykami, terrorem, bezdomnymi, zero tolerancji” i inne brednie. Polski rząd akurat rozwija twórczo to, o czym marzy przeciętny polski mieszczanin z klasy dolnej średniej. Akurat Pan Panie Kasprowicz ma niewiele powodów do narzekania bo jako przedsiębiorcy macie silne i dobrze zorganizowane Związki Zawodowe Pracodawców (mój konik na forum), które nie bronią równowagi społecznej tylko waszych przywilejów. Ale co mają robić pracownicy najemni, którym takie związki niszczycie?
Ma Pan rację pisząc o posunięciach histerycznych i nieodpowiedzialnych. Ale to jest problem z zakresu psychologii społecznej a nie ekonomii. Ale tego ekonomicznie nie da się rozwiązać. Wystarczy poczytać reakcje na jakąkolwiek patologię. Tylko kary i baty. Długa dyskusja. Najpierw niech Pan pogodzi dyskutantów na tym forum a potem zastanowimy się, jak systematycznie rozwijać dyskusję w stylu harmonijnej współpracy. Te różne dziwne „ruchy” władzy (w Polsce, USA i praktycznie wszędzie na tzw. Zachodzie) to jest przeciez wynik tego, że kapitalizm się zwyczajnie już dawno temu przeżył, tak samo jak feudalizm przeżył się już pod koniec XVIII wieku a niewolnictwo pod koniec starożytności (co przecież spowodowało upadek, opartego na niewolnictwie, Imperium Rzymskiego). Interwencjonizm państwowy, np. ten oparty na teoriach Keynesa, może bowiem jedynie przedłużyć agonię kapitalizmu, ale nie jest on w stanie jej zapobiec. A przecież tak samo, jak upadek niewolnictwa oznaczał koniec Starożytnego Rzymu, tak samo upadek kapitalizmu oznaczać musi upadek USA, a co za tym idzie upadek kapitalizmu na całym świecie. Takie, a nie inne, są bowiem prawa rządzące gospodarka i społeczeństwem. Walka z tymi prawami jest zaś tak samo skuteczna, jak walka z prawami fizyki. 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • manifo.com 20:28, 3 listopada 2013

    To jest przykładowy komentarz do wpisu

    Komentarzami możesz zarządzać w administracji Bloga.

    Odpowiedz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW