Blog o klimatach

Ja nie chce dawac niczego między krokwie, chcę dać jedna warswę na krokwie. Nie zależy mi na tym by blacha byla obustronnie, chce dac krokwie na to deski pioro- wpust i ociepelnie i wykończenie. Jak masz jakiś link do producenta blachy z rdzeniem ~200 mm to poproszę. Wszystkie jakie widze to max 150mm. Ależ oczywiście, że tak. Wszystko zostanie przeliczone i zweryfikowane przez projektanta.Ale dobrze wiesz, że z nimi to ciężka sprawa. Są zapatrzeni w standardowe schematy i takich "niekonwencjonalnych" rozwiązań nie są w stanie zrozumieć a tym bardziej zaprojektować jeśli im się nie wytłumaczy jak "krowie na rowie". Wolę z Wami taki temat przedyskutować, bo tutaj jest wiele osób kreatywnych. Przyznaję, że ty do takich osób należysz , bo twój pomysł z osadzeniem samych pakietów szybowych w warstwie izolacji jest dla mnie rewelacyjnym pomysłem! Pomyśl sobie jak ja coś takiego powiem projektantowi a później kier. budowyPropozycja z allegro również ciekawa i sporo tańsza od tego co ja pokazałemknij, aby edytować treść..Wracając jeszcze do tego wątku w kontekście mostka termicznego przez krokwie.
Zastanawiam się po co wypuszczać krokwie poza obrys budynku/ściany? W przypadku krycia płytami warstwowymi krokwi nie trzeba wystawiać, bo płyta ma zarówno podbitkę (płyty warstwowe kryte blachą dwustronnie) jaki i możliwość przykręcenia rynny bezpośrednio do tej płyty.Jeśli nie wystawiamy krokwi na zewnątrz to lecimy styro 30cm ze ściany do samej góry i łączymy z izolacją z płycie warstwowej. Mamy zachowaną ciągłość izolacji i brak mostka termicznego w postaci wystawionych krokwi..

zwiazek

2013-12-15 18:41:26, komentarzy: 0

Widzisz to bardzo dramatycznie natomiast uważam, że nie ma co demonizować znaczenia seksu w tym środowisku. W sumie związek księdza z kochanką nie różni się od analogicznego związku w środowisku „cywilnym”.  przecież stosuje te same motody konspiracyjne jak żonaty mężczyzna. Kochanki księży w podobny sposób traktują te związki jak kobiety wiążące się z żonatymi. W sumie banał – często jak z bulwarowych spektakli. Można to oczywiście przenieść na inne relacje – np gejowskie
Jasne, że bywają problemy – np dziecko, intensywne uczucie – ale to w sumie normalne, życiowe sytuacje.
Jasne, że w przypadku księży tego typu układy rażą jadowitą obłudą. No ale to już jest specyfika prawicowej, konserwatywnej obyczajowości. 

To nie mój problem jak oni się wewnetrznie rozliczają.
Natomiast jak napisałem we wcześniejszym komentarzu problem ewentualnego utrzymania wielodzietnych rodzin księży zupełnie inaczej wygląda w realiach polskich gdzie państwo czyli podatnicy w dużej mierze partycypują w utrzymaniu kleru. A skoro problemem jest utrzymanie księży, zakonnikow kawalerów i sióstr panien to co mówić o utrzymaniu ich wielodzietnych rodzin.
W opisanej przezhistorii partnerka księdza dostała pracę w katolickiej agencji informacyjnej. W realich polskich żonę proboszcza upychanoby na jakiejś solidnej finasowo i prestiżowej robocie w gminie bądź powiecie. No i stado jego dzieci.
Nie mówiąc już o innych kłopotach – np żądzy władzy tego środowiska. Skoro w tej chwili problemy stwarzają proboszcze „dzierżymordzi” to co dopiero mowić o ich żonach i dzieciarach.
Myślę, że jednak z powodzów finansowych i społecznych bardziej się kalkuluje tolerować ciche kochanki i kochanków, których mają na boku.


Ale z perspektywy ludzi obyczajowo wolnych powinniśmy patrzeć na to tolerancyjnie, wyrozumiale. Niech się kochają.

Tagi wpisu: rodzina, zwiazek
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW